Reklama [A] - GBS Bank
Unijne wsparcie dla kolejnych świetlic.

W minionym tygodniu kolejni, zachodniopomorscy beneficjenci podpisali umowy w ramach PROW 2014-2020, dzięki którym będą mogli wybudować, przebudować czy wyposażyć obiekty pełniące funkcje kulturalne.

To gminy Dygowo, Stargard, Stara Dąbrowa, Polanów, Wałcz, Nowogard i Drawno oraz Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Umowy sygnowali wicemarszałek Olgierd Kustosz oraz członkowie zarządu Anna Bańkowska i Stanisław Wziątek.

Nowa świetlica wiejska, wybudowana w systemie modułowym, o powierzchni ponad 100 m2 stanie w Nowej Dąbrowie. Dofinansowanie z PROW 2014-2020 dla Gminy Stara Dąbrowa na ten cel to blisko pół miliona złotych.

Przebudowę przejdzie świetlica w Wołowcu, która zlokalizowana jest w budynku mieszkalno-usługowym. Pomieszczenia przynależne obecnie do obiektu handlowego, po realizacji inwestycji, staną się integralną częścią świetlicy. Dofinansowanie, w wysokości ok. 160 tys. zł, pozwoli także na wymianę drzwi i okien, wykonanie izolacji termicznej, przebudowę instalacji wod- kan i elektrycznych.

Dzieci i młodzież niebawem będą mogli korzystać m.in. z zajęć plastycznych, które będą organizowane w nowej świetlicy wiejskiej we wsi Witkowo Drugie. Gmina Stargard na budowę nowego obiektu otrzyma ok. 470 tys. zł unijnego dofinansowania.

Nowy sprzęt nagłaśniająco – muzyczny pomoże w organizacja zajęć wokalnego, folklorystycznego zespołu śpiewaczy oraz warsztatów sekcji orkiestry dętej. Takie wyposażenie do świetlicy wiejskiej w Świerczynie zakupi Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu. Ok. 180 tys. zł unijnego wsparcia przeznaczone zostanie na kupno m.in. mikrofonów, statywów, kolumn, miksera, sterownika DMX czy subwoofera.

Gmina Polanów planuje poszerzyć ofertę kulturalno-sportową dla lokalnej społeczności, a to wszystko za sprawą doposażenia świetlicy w Domachowie. Nowy sprzęt rekreacyjny, informatyczny, edukacyjny oraz multimedialny pozwoli na organizacje m.in. warsztatów kulinarnych, zajęć multimedialnych, rekreacyjno-plastycznych, warsztatów rękodzielniczych oraz zajęć fitness. Dofinansowanie z PROW 2014-2020 na ten cel to ponad 125 tys. zł.

Ponad 400 tys. zł eurofunduszy trafi do Gminy Drawno. Środki te pozwolą na przebudowanie i rozbudowanie świetlic w Kiełpinie i Brzezinach. W ramach zadania m.in. dostosowane do osób niepełnosprawnych zostanie wejście do budynku, wykonane będzie pokrycie dachu, ocieplenie elewacji, wymieniona stolarka oraz zakupione zostanie nowe wyposażenie.

Nowe budynki pełniące funkcje kulturalne pojawią się również na terenie gmin Wałcz i Dygowo. Na realizację inwestycji w Nakielnie (gm. Wałcz) beneficjent otrzyma ponad 310 tys. zł z PROW 2014-2020. W świetlicy w Miechęcinie (gm. Dygowo), o powierzchni ok. 180 m2, znajdować się będzie sala główna, sanitariaty, zaplecze kateringowe oraz pomieszczenia pomocnicze: kotłownia, szatnia. Na ten cel przeznaczono pół miliona unijnego wsparcia.

Źródło: WZP

06-05-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze