Projektujemy park na Pyrzyckim.

4 grupy studentów architektury oraz projektowania architektury wnętrz i otoczenia z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego rozpoczęły w Stargardzie 10-dniowe warsztaty.

News will be here

Po ich zakończeniu mamy poznać koncepcję nowego parku na os. Pyrzyckim, czyli miejsca odpoczynku, rekreacji i integracji okolicznych mieszkańców.

Na początku współpracy kilkudziesięciu młodych ludzi spotkało się z prezydentem Rafałem Zającem, żeby lepiej poznać nasze miasto, a także potrzeby i oczekiwania stargardzian.

Cieszę się, że razem ze studentami podchodzimy do tego ambitnego wyzwania. Jestem przekonany, że efekty takiej współpracy będą ciekawe i korzystne dla przyszłych użytkowników parku na os. Pyrzyckim. Chcemy stworzyć zieloną przestrzeń wspólną dla mieszkańców, którzy zyskają miejsce relaksu i spokojnego odpoczynku. To osiedle stale się rozwija. Potrzebujemy tam kreatywnych rozwiązań dających nowe możliwości spędzania wolnego czasu dla osób z różnych grup wiekowych i o różnych potrzebachmówi prezydent Rafał Zając.

Studenci poznali również wyniki ankiety, którą kilka tygodni temu wypełniali mieszkańcy os. Pyrzyckiego i okolicy. Uwagi stargardzian pomogą w stworzeniu koncepcji nowego parku, który będzie odpowiadał konkretnym oczekiwaniom. Na tym etapie inwestycji szczególnie przydatne są sugestie przyszłych użytkowników.

Kolejna okazja do przedstawienia swoich pomysłów będzie już w najbliższą środę (16.11.). O 16:00 w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Armii Krajowej 1) rozpoczną się konsultacje dotyczące tej inwestycji. W spotkaniu również wezmą udział studenci ZUT.

Zdjęcia: UM w Stargardzie

14-11-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze