Akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku drogowego.

Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zaniechanie szczególnej ostrożności i należytej obserwacji pola jazdy, którego skutkiem było zderzenie z innym uczestnikiem ruchu drogowego.

News will be here

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania dnia 16 grudnia 2021r. na drodze krajowej nr 10 podejrzany poruszając się samochodem osobowym marki Mazda w kierunku miejscowości Suchań naruszył zasady bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego, w ten sposób że nie zastosował się do obowiązującego w tym miejscu znaku drogowego.

Podczas wykonywania manewru wyprzedzania innego uczestnika ruchu drogowego, zderzył się z prawidłowo jadącym, w przeciwnym kierunku kierowcą samochodu marki Fiat. Na skutek zderzenia pojazdów kierowca tego pojazdu doznał obrażeń głowy oraz kończyn, które naruszyły czynność narządów jego ciała na okres powyżej 7 dni.

Podejrzany (lat 62) w chwili wypadku był trzeźwy. Nie był dotąd karany sądownie.

Na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.

Za zarzucany podejrzanemu czyn na podstawie art. 177 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.Archiwum.

Akt oskarżenia dotyczy poniższego zdarzenia.

16 grudnia 2021 r. o godzinie 12:30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Stargardzie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów osobowy na drodze krajowej nr 10. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie dwóch pojazdów osobowych oraz pojazdu ciężarowego. Droga była całkowicie zablokowana. Po rozpoznaniu stwierdzono, iż pojazd ciężarowy znajdował się ok. 300m od miejsca zdarzenia a kierujący ciężarówką nie wymagał pomocy. Pojazd osobowy marki MAZDA znajdował się na poboczu drogi, jechał nim sam kierowca, który opuścił pojazd o własnych siłach. Samochód marki FIAT znajdował się na jezdni, kierujący znajdował się wewnątrz pojazdu.

Kierowca był przytomny, ale nie mógł wydostać się samodzielnie z rozbitego auta. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przy pomocy sprzętu hydraulicznego wyważono drzwi pojazdu od strony kierowcy umożliwiając tym dostęp do poszkodowanego. Po uwolnieniu mężczyzny zajęło się nim pogotowie ratunkowe. Ponadto zabezpieczono wycieki, plamy oleju na jezdni posypano sorbentem i odłączono akumulatory w samochodach. Poszkodowany z FIATA został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratownicze do szpitala. Natomiast kierowca MAZDY po przebadaniu przez zespół karetki pogotowia pozostał na miejscu zdarzenia.

Działania straży pożarnej zakończyły się o godzinie 15:11.

Źródło: Prokuratura Szczecin
Zdjęcie: KP PSP Stargard

29-06-2022 Redakcja
Portal ZST24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

Ogłoszenia

Śledź nas

Reklama [C]

Najczęściej oglądane

Wspólne działania dzielnicowych.

Wspólne działania dzielnicowych.

Mundurowi z Posterunku Policji w Dolicach i Posterunku Policji w Suchaniu wspierani przez funkcjonariuszy Straży Leśnej Nadleśnictwa Dobrzany przeprowadzili na terenie gmin działania prewencyjne mające na celu między innymi wyeliminowanie z dalszej jazdy k...

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości 2022.

Stargardzka Gala Przedsiębiorczości to coroczne wydarzenie, podczas którego poznajemy m.in. kolejne Stargardzkie Produkty Lokalne i zdobywcę nagrody im. prezydenta Sławomira Pajora.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zdają egzamin.

Azymut na samodzielność. Mieszkania wspomagane w Stargardzie zda...

– Przede wszystkim jest szczęśliwy. Czeka na telefon, kiedy jest jego trening. Tu spotkał rówieśników – mówi mama 29-letniego Roberta, który miał możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w mieszkaniu wspomaganym w Stargardzie. To specjalne treningi ...

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

Tajemniczy Ogród w Książnicy.

W czwartek (3.03.) na facebookowym profilu Książnicy Stargardzkiej i w tymczasowej siedzibie placówki (ul. Wojska Polskiego 3) ruszyła literacka wystawa „Tajemniczy Ogród”.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów.

Znamy laureatów nagród prezydenta Stargardu dla artystów, kreatorów i ambasadorów kultury oraz zdobywców stypendiów. To oni tworzą na miejscu, ale także są ambasadorami naszego miasta w kraju i za granicą. Działają, uczą się, doskonalą i wygrywają konkursy...

Sonda

Czy podoba Ci się portal ZST24.PL?

TAK
NIE
NIE WIEM

Ostatnie komentarze